HTS ogłasza wezwanie na Stalprodukt po 13 zł/szt.

"Beef-San" Zakłady Mięsne Spółka Akcyjna w Sanoku
opublikowano: 12-09-2002, 11:42

WARSZAWA (Reuters) - Polskie Huty Stali Huta im.T.Sendzimira (HTS) ogłosiła publiczne wezwanie do sprzedaży 459.299 akcji Stalproduktu, które uprawniają do wykonywania 12,64 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Cena w wezwaniu wynosi 13 złotych za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski Polonia.Net SA.

Po zakończeniu wezwania Huta chce zwiększyć swój udział w Stalprodukcie do 50 procent z 37,36 procent obecnie. Zapisy będą przyjmowane od 19 września do 7 października.

Akcje, na które ogłoszono wezwanie nie są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

"Powodem nabywania akcji przez wzywającego jest potrzeba ustabilizowania i zmniejszenia rozdrobnienia akcjonariatu spółki. Wpłynie to na poprawę procesu decyzyjności, zapewniając dalszy rozwój spółki" - głosi komunikat.

Wcześniej wezwanie do sprzedaży akcji Stalproduktu ogłosił Stanisław Kurnik, który chce kupić akcje dające prawo do 12,39 procent głosów. W tym przypadku cena wynosi 12 złotych za sztukę, a zapisy w ramach tego wezwania będą przyjmowane do 19 września.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: "Beef-San" Zakłady Mięsne Spółka Akcyjna w Sanoku

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / HTS ogłasza wezwanie na Stalprodukt po 13 zł/szt.