Czytasz dzięki

Hu: wbrew temu co mówi Trump, Chiny nie zmieniły stanowiska

opublikowano: 26-08-2019, 16:13

Hu Xijin, redaktor naczelny Global Times, który stał się ostatnio nieoficjalnym głosem władz Chin w sporze z USA, zaprzeczył twierdzeniom prezydenta Donalda Trumpa o gotowości ustępstw Pekinu.

Trump informował wcześniej o telefonach z Chin do głównych negocjatorów USA, w których zwrócono się o powrót do stołu negocjacyjnego. Poprawiło to nastroje na rynkach, które bardzo pogorszyły się po eskalacji konfliktu handlowego pod koniec ubiegłego tygodnia.

Chiny, USA, negocjacje
Zobacz więcej

Chiny, USA, negocjacje fot. Bloomberg

Hu Xijin studzi jednak optymizm.

- Bazując na tym, co wiem, chińscy i amerykańscy topowi negocjatorzy nie prowadzili rozmów telefonicznych w ostatnich dniach. Obie strony utrzymują kontakt na poziomie technicznym, ale nie ma to znaczenia, które sugeruje prezydent Trump. Chiny nie zmieniły swojego stanowiska. Chiny nie ugną się pod presją USA – napisał na Twitterze Hu.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Geng Shuang również informował, że nic nie wie o rzekomych rozmowach telefonicznych przedstawicieli USA i Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane