Huawei dostarczyło na rynek ponad 100 mln smartfonów

opublikowano: 21-06-2019, 12:57

W okresie od początku roku do końca maja 2019 r. koncern Huawei dostarczył na rynek ponad 100 mln smartfonów, donosi Reuters.

Wartość ta została ujawniona przez szefa działu produktów konsumenckich He Ganga, podczas imprezy w Wuhan związanej z prezentacją nowego smartfona o nazwie Nova 5. Sercem urządzenia jest nowy, autorski procesor Kirin 810 stworzony przez Huawei w technologii 7 nanometrów.

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Chiński podmiot znalazł się na czarnej liście waszyngtońskiej administracji, co podcina fundamenty biznesowe dalszego rozwoju i ekspansji. Należy liczyć się z tym, że w kolejnych miesiącach sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Przed kilkoma dniami założyciel i dyrektor generalny koncernu, Ren Zhengfei ostrzegł, że zakaz może kosztować Huawei 30 mld USD w utraconych przychodach w tym roku, a sprzedaż smartfonów poza Chinami już spadła o 40 proc. w ostatnim miesiącu.  

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy