Huawei gotowe dać licencję na swoją technologię 5G firmie z USA

opublikowano: 26-09-2019, 11:29

Ren Zhengfei, założyciel i prezes Huawei Technologies powiedział, że chiński telekom jest gotów dać licencję na technologię 5G firmie z USA, aby usunąć obawy dotyczące jej bezpieczeństwa, donosi Reuters.

Ren powiedział dziennikarzom, że nie ma obaw iż takie działanie pozwoliłoby wykreować rywala Huawei. Założyciel chińskiego giganta już wcześniej w tym miesiącu sygnalizował otwartość na propozycję sprzedaży zachodniej firmie za jednorazową opłatę technologii 5G, w tym patentów, kodów, projektów i produkcyjnego know-how.

Ren Zhengfei
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że największa chińska spółka telekomunikacyjna jest od maja na tzw. czarnej liście w USA w związku z obawami iż może przekazywać pozyskane dane władzom Chin. Wprowadzone przez Waszyngton sankcje odcięły Huawei od istotnych amerykańskich technologii. Najnowszy flagowy smartfon chińskiej spółki, Mate 30, nie posiada Google Mobile Services, przypomina agencja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane