Czytasz dzięki

Huawei ostrzega przez „straszną ceną” ograniczeń swojego biznesu w USA

opublikowano: 18-05-2020, 12:18

Huawei Technologies ostrzegło, że ogłoszone niedawno ograniczenia jego biznesu w USA będą skutkować „straszną ceną” dla globalnej branży technologicznej.

Informowaliśmy w piątek, że administracja Donalda Trumpa podjęła decyzję blokującą Huawei Technologies dostawy półprzewodników od globalnych producentów chipów. Departament Handlu poinformował, że wprowadził poprawki do reguły eksportowej. Spowoduje to, że zagraniczne firmy, które wykorzystują amerykański sprzęt w produkcji chipów będą musiały uzyskać licencję USA zanim dostarczą niektóre z nich największej chińskiej firmie telekomunikacyjnej, lub powiązanym z nią spółkom. Z kolei Huawei, aby móc nadal otrzymywać niektóre chipy lub korzystać z pewnych projektów półprzewodników powiązanych z amerykańskim oprogramowaniem i technologią, będzie musiało otrzymać na to zgodę Departamentu Handlu.

Huawei ogłosiło, że wprowadzone w USA zmiany „znacząco wpłyną” na jego biznes.

- Biorąc pod uwagę zmiany w branży przez ostatni rok, wzrosła świadomość, że pofragmentowane standardy i łańcuchy dostaw nikomu nie przynoszą korzyści. Gdyby nastąpiło dalsze rozdrobnienie, cały przemysł zapłaciłby straszną cenę – powiedział szef firmy Guo Ping. 

Oświadczył, że Huawei nadal szacuje wpływ ostatnich decyzji w USA na przychody firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane