Huawei: przychody o 10 mld USD niższe przez amerykańskie restrykcje

opublikowano: 23-08-2019, 12:45

Huawei Technologies spodziewa się mniejszych niż początkowo sądzono skutków finansowych amerykańskich restrykcji.

Eric Xu, wiceszef największego chińskiego telekomu powiedział, że spółka ocenia obecnie iż amerykańskie restrykcje eksportowe zredukują roczne przychody jej działu urządzeń dla konsumentów o ok. 10 mld USD. Zastrzegł, że całkowita szkoda „będzie trochę niższa” niż szacował szef i założyciel spółki, Ren Zhengfei. Mówił on o stracie 30 mld USD sprzedaży w okresie dwóch lat.

Xu powiedział, że Huawei wciąż szuka alternatyw dla amerykańskich technologii. W piątek przedstawiło swój najmocniejszy chipset Ascend 910, który ma konkurować z produktami Qualcomm i Nvidia. Wcześniej w sierpniu zaprezentowało system operacyjny HarmonyOS, który w przyszłości może zastąpić Android.

Od maja Huawei boryka się z problemami wynikającymi z wpisana spółki w USA na listę firm z zakazem swobodnego handlu z amerykańskimi dostawcami. Władze USA już dwukrotnie przesuwały o 90 dni termin uruchomienia restrykcji, ale szkody powoduje generowana przez nie niepewność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy