Huawei spodziewa się niższych przychodów w tym i przyszłym roku

opublikowano: 17-06-2019, 10:27

Prezes Ren Zhengfei powiedział, że z powodu sankcji USA przychody Huawei Technologies mogą spaść do 100 mld USD w tym i przyszłym roku, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że w 2018 roku przychody największej chińskiej spółki telekomunikacyjnej wzrosły o 19,5 proc. do 721,2 mld juanów (104,2 mld USD). 
Podczas wystąpienia w centrali firmy w Szenzen, Ren powiedział, że spodziewa się ponownego ożywienia biznesu w 2021 roku. Zapewnił, że spółka nie będzie ograniczać wydatków na prace badawczo-rozwojowe.

Huawei zostało wprowadzone w USA na tzw. czarną listę spółek, z którymi robienie biznesu jest możliwe za zgodą rządu. Rząd USA prowadzi od dłuższego czasu kampanię mającą zniechęcić inne kraje do dopuszczenia Huawei do budowy sieci 5G, sugerując iż bliskie związki spółki z rządem Chin stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Huawei zaprzecza zarzutom Amerykanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy