Huawei wystąpiło o zastrzeżenie nazwy systemu operacyjnego

opublikowano: 13-06-2019, 09:01

Huawei wystąpiło w co najmniej dziewięciu krajach i Europie o rejestrację znaku towarowego “Hongmeng”, czyli nazwy swojego systemu operacyjnego, donosi Reuters.

Agencja uważa, że to sygnalizuje iż największy chiński telekom zabezpiecza się na kluczowych rynkach przed zagrożeniem wynikającym z sankcji USA.

Z danych Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) wynika, że poza Europą Huawei wystąpił o zastrzeżenie znaku towarowego Hongmeng m.in. w Kanadzie, Korei Południowej i Nowej Zelandii.

O tym, że Huawei ma zabezpieczenie w postaci własnego systemu operacyjnego w przypadku odcięcia od amerykańskich, mówił niedawno Richard Yu, szef działu produktów dla konsumentów chińskiej spółki.

Z wniosków złożonych przez Huawei wynika, że chce korzystać z “Hongmeng” w gadżetach, poczynając od smartfonów, po komputery, roboty i systemy infotainment w autach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy