Czytasz dzięki

Huawei wzywa Amerykanów, aby nie wierzyli we wszystko, co słyszyszą

opublikowano: 01-03-2019, 06:53

Huawei opublikowało ogłoszenie całostronicowe w The Wall Street Journal, w którym zwraca się do Amerykanów: Nie wierzcie we wszystko, co słyszycie.

W zawartym w ogłoszeniu liście Catherine Chen z władz Huawei zaprasza amerykańskie media, aby odwiedziły firmę i wyjaśniły „nieporozumienia” wykreowane przez rząd USA.

Największy chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego stara się poprawić swój wizerunek nadszarpnięty sugestiami szkodliwej dla innych państw bliskiej współpracy z rządem Chin. W niektórych krajach władze zgłosiły obiekcje do wykorzystania sprzętu Huawei przy budowie najnowszych sieci telefonii komórkowej 5G.

Publikacja ogłoszenia w The Wall Street Journal następuje po podobnych działaniach w innych krajach. W Nowej Zelandii Huawei zwróciło się do mieszkańców poprzez ogłoszenia w gazetach i na bilbordach.

- 5G bez Huawei jest jak rugby bez Nowej Zelandii – głosiło hasło spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy