Pogłoski o śmierci Huawei mocno przesadzone

ŁO
opublikowano: 01-08-2019, 09:42

Klienci nie tylko nie odwrócili się od chińskiego producenta smartfonów, ale nawet nabyli więcej urządzeń tej firmy.

Producenci smartfonów dostarczyli na całym świecie w drugim kwartale bieżącego roku 341 mln urządzeń, wynika z danych zebranych przez firmę analityczną Strategy Analytics. Oznacza to spadek o 3 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.  

Zobacz więcej

Huawei

Bloomberg

Liderem rynku pozostaje koreański Samsung Electronics, który dostarczył klientom 76,3 mln smartfonów i zwiększył swój udział w rynku z 20,4 proc. do 22,3 proc.

Największym zaskoczeniem są jednak lepsze wyniki Huawei. Zamieszania narobił w maju Donald Trump, który umieścił chińską firmę na „czarnej liście” podmiotów, z którymi nie mogą współpracować amerykańskie koncerny. Kolejne pociski wystrzeliwane w wojnie handlowej nie zburzyły więc fortyfikacji. Co więcej, Huawei powiększyło swój udział w rynku z 15,5 proc. do 17,2 proc. i przekazało użytkownikom 58,7 mln smartfonów.  

Trzecie miejsce na liście największych graczy zajmuje Apple, które systematycznie realizuje strategię budowy innych źródeł dochodów, poza iPhone’ami. W drugim kwartale koncern zgarniał 11,1 proc. rynku (spadek o 0,7 proc.) i czuje już na plecach oddech m.in. Xiaomi i Oppo.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy