Hub daje szansę innowatorom

  • Marta Bellon
opublikowano: 07-02-2014, 00:00

Najpierw trening, potem spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi. To propozycja dla firm myślących o globalnej ekspansji.

Polscy przedsiębiorcy mają kolejną okazję, by pozyskać kontakty w Dolinie Krzemowej i przekonać się, jak działa jeden z najsprawniejszych mechanizmów współpracy na linii biznes — inwestor. US-Polish Trade Council (USPTC) z siedzibą w Kalifornii czeka na zgłoszenia innowacyjnych firm z Polski do programu US-Poland Innovation Hub i oferuje im pomoc w przygotowaniu się do wejścia na globalny rynek.

Program umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z szerokiej sieci kontaktów biznesowych, a także wspiera ich w uruchomieniu przedstawicielstwa i rozpoczęcia działalności w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze przed wyjazdem uczestnicy wezmą udział w sesjachtreningowych — zostaną przygotowani do prezentacji i negocjacji w celu pozyskania partnerów i inwestorów z Doliny Krzemowej. Następnie wyjadą do USA, gdzie spotkają się z potencjalnymi partnerami.

— Do udziału w programie szczególnie zapraszamy przedsiębiorców działających w branżach, dla których istnieje wysoki potencjał wzrostu i rozwoju w Dolinie Krzemowej, jak IT, high-tech, clean-tech, bio-tech. Program pozwala ograniczyć rodzaje ryzyka wynikające z próby zdobycia amerykańskiego rynku na własną rękę. Przedsiębiorstwo już na etapie przygotowań do rozmów z inwestorami będzie mogło zweryfikować swoją dojrzałość do wejścia na rynek globalny — wyjaśnia prof. Piotr Moncarz, organizator US — Poland Innnovation Hub.

Zgłoszenia przyjmowane są w trybie ciągłym — można dołączyć do aktualnie odbywającego się cyklu sesji treningowych lub wyboru ścieżki indywidualnej. W jej ramach udział w sesjach treningowych oraz wyjazd do Doliny Krzemowej może odbyć się w dowolnym terminie, który wybierze firma.

Zainteresowani przedsiębiorcy mogą zdobyć dofinansowanie (nawet do 200 tys. zł) w ramach programu Go Global PL Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), którego USPTC jest głównym partnerem. Obecnie trwa nabór do trzeciej edycji konkursu, 24 lutego 2014 kończy się druga tura naboru, a 31 marca zakończy się trzecia.

Szczegółowe informacje:

http://innovationhub-usptc. org/zglos-sie-do-programu/ Formularz aplikacyjny należy przesłać na adres: hubinfo@ usptc.org. Dla firm zakwalifikowanych do US-Poland Innovation Hub, które planują złożyć również wniosek do NCBR na finansowanie udziału w Hubie, USPTC wystawi list intencyjny potwierdzający pozytywną oceną uzyskaną w rekrutacji do programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu