Huebner: Brytyjska propozycja to dobry punkt wyjścia do negocjacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-12-2005, 14:08

Komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner uważa, że przedstawiona w środę brytyjska propozycja budżetu UE na lata 2007-2013 jest dobrym punktem wyjścia do dalszych negocjacji. Jej zdaniem, kompromis w tej sprawie możliwy jest jeszcze w tym roku.

Komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner uważa, że przedstawiona w środę brytyjska propozycja budżetu UE na lata 2007-2013 jest dobrym punktem wyjścia do dalszych negocjacji. Jej zdaniem, kompromis w tej sprawie możliwy jest jeszcze w tym roku.

"To jeszcze nie jest ta propozycja" - powiedziała Huebner PAP. Uważa jednak, że dobrą stroną nowej propozycji jest "otwarcie na nowe pomysły". "Mam nadzieję, że to jest wyjście do dalszych negocjacji" - podkreśliła.

Komisarz wierzy, że kraje "25" uzgodnią wspólny budżet jeszcze w tym tygodniu, bo - jak powiedziała - zwycięży odpowiedzialność za Europę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane