Huebner: Nie dopuszczam myśli, że Polska nie wykorzysta pieniędzy z UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-02-2006, 12:04

Komisarz ds. polityki regionalnej komisji europejskiej Danuta Huebner powiedziała w czwartek w Łodzi, iż nie dopuszcza myśli, żeby Polska nie wykorzystała do końca tego roku unijnych pieniędzy na rozbudowę dróg i szlaków kolejowych.

Komisarz ds. polityki regionalnej komisji europejskiej Danuta Huebner powiedziała w czwartek w Łodzi, iż nie dopuszcza myśli, żeby Polska nie wykorzystała do końca tego roku unijnych pieniędzy na rozbudowę dróg i szlaków kolejowych.

W środę Komisja Europejska ostrzegła, że Polska do końca roku może definitywnie utracić prawie 90 mln euro, które Bruksela przyznała na ten cel w 2004 roku. Z puli 270 mln euro, dostępnych dla Polski w 2004 roku na projekty w ramach Programu Operacyjnego Transport, Polska wykorzystała do tej pory około 2 proc. - poinformował wysokiej rangi urzędnik Dyrekcji Generalnej ds. Regionalnych Komisji Europejskiej.

Zdaniem D. Huebner, jest to ogromna szansa, która odpowiada potrzebom naszego kraju. To szansa dokończenia podstawowej modernizacji gospodarczej, w tym w szczególności infrastruktury, która jest szczególnie ważna dla konkurencyjności.

Pani komisarz przyjechała do Łodzi aby spotkać się m.in. z przedstawicielami władz miasta i regionu, studentami, przedsiębiorcami. To jej pierwsza - jak powiedziała - oficjalna wizyta w naszym kraju za czasów nowego rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane