Huebner: UE potrzebuje hojnego budżetu na lata 2007-13

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2005, 11:42

Zdaniem polskiej komisarz Danuty Huebner, francuskie i holenderskie "nie" dla konstytucji jest dodatkowym argumentem, że UE potrzebuje już w czerwcu kompromisu budżetowego na lata 2007-13, potrzebuje budżetu hojnego.

Zdaniem polskiej komisarz Danuty Huebner, francuskie i holenderskie "nie" dla konstytucji jest dodatkowym argumentem, że UE potrzebuje już w czerwcu kompromisu budżetowego na lata 2007-13, potrzebuje budżetu hojnego.

 "Musimy pokazać, że Europa funkcjonuje i że bierzemy pod uwagę zmartwienia obywateli, które ujawniły się podczas kampanii. Musimy kontynuować polityki na rzecz wzrostu i tworzenia nowych miejsce pracy" - powiedziała PAP w czwartek Danuta Huebner.

"Za mały budżet będzie nowym źródłem frustracji" - dodała.

Huebner tłumaczy, że ani w Holandii, ani we Francji, czyli krajach, które są członkami tzw. klubu sześciu (kraje domagającego się budżetu wynoszącego zaledwie 1 proc. DNB) nikt nie kwestionował w kampanii referendalnej dużego budżetu dla UE, zgodnego z propozycją Komisji Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Huebner: UE potrzebuje hojnego budżetu na lata 2007-13