Huebner: Utrata środków z programów unijnych na razie nie grozi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 14:44

Na razie nie ma zagrożenia utraty środków z programów unijnych, przeznaczonych na inwestycje w Polsce. Do końca 2006 r. KE musi dostać od Polski faktury na łączną kwotę ok. 242 mln euro potwierdzające wydatkowanie środków z programów unijnych - poinformowała w piątek w Warszawie komisarz ds. polityki regionalnej UE Danuta Huebner.

Na razie nie ma zagrożenia utraty środków z programów unijnych, przeznaczonych na inwestycje w Polsce. Do końca 2006 r. KE musi dostać od Polski faktury na łączną kwotę ok. 242 mln euro potwierdzające wydatkowanie środków z programów unijnych - poinformowała w piątek w Warszawie komisarz ds. polityki regionalnej UE Danuta Huebner.

Huebner odpowiedziała w ten sposób na pytanie o zagrożone zwrotem do Brukseli pieniądze przyznane Polsce z UE, którymi dofinansowywane są inwestycje firm i samorządów.

Komisarz oceniła, że najlepiej rozliczane są środki w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR),

Najsłabiej zaś w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Podkreśliła, że wydatki w ramach programów unijnych powinny być rozliczane w miarę płynnie, tak aby nie doszło do kumulacji wniosków płatniczych pod koniec roku, jak miało to miejsce w 2005 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane