Huebner: Wielka Brytania liczy budżet inaczej niż Komisja Europejska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-12-2005, 15:58

Polska komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner powiedziała w czwartek, że brytyjskie wyliczenia dotyczące globalnej wielkości budżetu UE na lata 2007-2013 różnią się od tych, które wykonała Komisja Europejska.

Polska komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner powiedziała w czwartek, że brytyjskie wyliczenia dotyczące globalnej wielkości budżetu UE na lata 2007-2013 różnią się od tych, które wykonała Komisja Europejska.

    "Dzisiaj mamy pewne rozbieżności i dwuznaczności. I gdyby to wszystko zsumować (co nowego znalazło się ostatniej brytyjskiej propozycji budżetowej - PAP), to niekoniecznie się to składa na sumę, która wyszła Brytyjczykom" - powiedziała dziennikarzom Huebner. Te różnice są konsekwencją innych statystyk stosowanych przez Londyn.

    "Z całą pewnością punktem wyjścia i końcem do obliczeń są statystyki KE, bo one pochodzą z Eurostatu, są powszechnie uznane i akceptowane" - dodała komisarz.

    Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP różnice pomiędzy wyliczeniami KE i Londynu wynoszą około 300-400 mln euro. Nie dotyczą jednak funduszy przewidzianych dla Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane