Czytasz dzięki

Huge Thing wspiera start-upy

ANB
opublikowano: 19-07-2012, 00:00

Zakończyła się pierwsza edycja programu Huge Thing. Szansę na globalny sukces zyskały cztery krajowe start-upy.

Inwestycje w wysokości 30 tys. zł otrzymały projekty wyróżnione w ramach programu akceleracyjnego Huge Thing. Spółka w zamian objęła po 10 proc. udziałów w start- -upach. Wsparcie zyskały projekty Pocademy, Subscrea, Sellbox oraz Transparent Choice. Pierwszy stanowi ofertę interaktywnych kursów gry w pokera, połączonych z serwisem dla graczy. Drugi to platforma e-commerce dla modelu subskrypcyjnego(abonamentowego). Właściciele Sellbox opracowali rozwiązanie umożliwiające sprzedawanie plików, zaś Transparent Choice — aplikację opartą na naukowej metodzie AHP, która wspomaga proces podejmowania decyzji w firmach, instytucjach i administracji. Każdy z projektów przygotowywany jest do wprowadzenia od razu na rynki międzynarodowe.

— Niezwykle trudno jest przygotować start-upy do działania na globalnym rynku. Wciąż dużym problemem jest ograniczanie perspektywy rozwoju tylko do naszego kraju. A w biznesie trzeba myśleć globalnie i tego właśnie uczymy uczestników Huge Thing — wyjaśnia Arkadiusz Hajduk, menedżer ds. inwestycyjnych w SpeedUp Venture Capital Group, inicjator programu.

Huge Thing to sześciomiesięczny akcelerator stworzony dla ludzi z dużym potencjałem i globalnymi ambicjami. W ramach pierwszego etapu programu uczestnicy biorą udział w warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez mentorów. Po kilku miesiącach następuje podsumowanie ich pracy. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja o kapitalizacji, za którą stoją prywatni inwestorzy. Wkrótce rusza rekrutacja do kolejnej edycji projektu, zaplanowanej na jesień 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane