Huntsman wchodzi na giełdę, liczy na 1,45 mld USD w IPO

(Marek Druś)
opublikowano: 11-02-2005, 14:24

Huntsman, największy na świecie niepubliczny koncern chemiczny wybiera się na giełdę. Spółka planuje sprzedaż w ofercie publicznej 60,2 mln akcji po 23 USD za każdą. Dodatkowo sprzeda także 5 mln akcji uprzywilejowanych po 50 USD za każdą.

Huntsman, największy na świecie niepubliczny koncern chemiczny wybiera się na giełdę. Spółka planuje sprzedaż w ofercie publicznej 60,2 mln akcji po 23 USD za każdą. Dodatkowo sprzeda także 5 mln akcji uprzywilejowanych po 50 USD za każdą.

Amerykańska spółka chce przeznaczyć większość środków pozyskanych ze sprzedaży akcji na redukcję długu. Prezes Peter Huntsman, który odziedziczył firmę po ojcu w 2000 roku, chce skorzystać z utrzymującej się dobrej koniunktury na chemikalia. Analitycy oczekują, że zysk Huntsman wzrośnie w tym roku o 40 proc., znacznie mocniej niż w poprzednich latach.

Zatrudniający 11,5 tys. pracowników Huntsman produkuje podstawowe chemikalia, m.in. etylen i biel tytanową, oraz bardziej skomplikowane, jak poliuretan i żywice polimerowe.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane