Huragan Emma jest już nad zachodnią Polską

IAR
opublikowano: 01-03-2008, 09:22

Nad zachodnią Polską jest już huragan Emma, którego prędkość osiągnie do 120 kilometrów na godzinę. Według meteorologów, jego przybycie nad teren Polski opóźniło się, gdyż silne wiatry miały przejść nad naszym krajem jeszcze tej nocy.

Julita Cedzyńska-Ziemba z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej tłumaczy, że nad Polskę nadciąga niż znad Morza Norweskiego, z opadami deszczu i wzrastającą prędkością wiatru. W tej chwili na Zachodzie osiąga on w porywach do 60 kilometrów na godzinę, a jego prędkość będzie wzrastać. Na południu kraju wiatr wieje z prędkością 70 kilometrów na godzinę w Bielsku-Białej i około 95 na Kasprowym Wierchu. Najbardziej zagrożone są zachodnie i południowe obszary kraju, a w nocy - reszta terytorium Polski. 

Niż będzie się przemieszczał nad Bałtyk i wschodnią Europę. Prędkość wiatru wzrośnie w nocy, a od jutra będzie słabła.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca, by w taką pogodę nie wychodzić z domu bez potrzeby i uważać przy przebywaniu przy starych drzewach.

IAR

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu