Huragan Ida może kosztować ubezpieczycieli co najmniej 15 mld USD

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 30-08-2021, 15:16

Według najnowszych szacunków, huragan Ida może kosztować ubezpieczycieli co najmniej 15 mld USD. Żywioł spowodował już duże straty w stanie Luizjana i zbliża się do Zatoki Meksykańskiej.

O jeszcze większych kwotach roszczeń z tytułu zniszczeń wywołanych przez huragan Ida mówią analitycy banku Wells Fargo. Sugerują, że suma może przekroczyć 20 mld USD.

Żywioły pozostawiają szkody, które są w pełni widoczne dopiero po opadnięciu poziomu wody i uporządkowaniu terenu, co sprawia, że wstępne szacunki często muszą zostać podniesione. Mark Dwelle z RBC Capital Markets powiedział, że 20 mld USD to dobry punkt wyjścia. Zaznaczył jednak, że może minąć trochę czasu, zanim wyłoni się pełen obraz strat.

Analityk Bloomberg Intelligence, Matthew Palazola, oszacował z kolei, że koszt huraganu dla ubezpieczycieli wyniesie od 10 do 30 mld USD. Jego zdaniem najwięcej zależy od skali zniszczeń i przestojów w zakładach należących do spółek energetycznych w Zatoce Meksykańskiej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane