Czytasz dzięki

Huragan Rita coraz silniejszy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-09-2005, 20:13

Sztorm tropikalny Rita, przesuwający się w kierunku Florida Keys, został we wtorek zaklasyfikowany jako huragan kategorii pierwszej (najsłabszej w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona). Kilka godzin później, kiedy prędkość wiatru doszła do 169 kilometrów na godzinę, huragan zaklasyfikowano już do kategorii drugiej.

Sztorm tropikalny Rita, przesuwający się w kierunku Florida Keys, został we wtorek zaklasyfikowany jako huragan kategorii pierwszej (najsłabszej w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona). Kilka godzin później, kiedy prędkość wiatru doszła do 169 kilometrów na godzinę, huragan zaklasyfikowano już do kategorii drugiej.

Florida Keys to łańcuch wysp koralowych w USA, ciągnący się na długości 240 km od południowego krańca półwyspu Floryda w kierunku południowo-zachodnim.

Meteorolodzy ostrzegają, że na szlaku Rity może się znaleźć nowy Orlean, zdewastowany trzy tygodnie temu przez huragan Katrina.

Burmistrz Nowego Orleanu Ray Nagin już w  poniedziałek ogłosił, że wstrzymuje operację powrotu mieszkańców, otwierania poszczególnych dzielnic  oraz ponownego zasiedlania miasta ze względu na zagrożenie, które może stanowić Rita.

Tysiące mieszkańców Florida Keys uciekły przed Ritą; tym, którzy tego nie zrobili, władze zaleciły we wtorek pozostanie na miejscu, ponieważ teraz, kiedy huragan jest już blisko, wyjazd byłby zbyt ryzykowny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane