Czytasz dzięki

Huragan Rita zwolnił do 230 km/h

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 22-09-2005, 23:53

Zbliżający się do południowych wybrzeży Stanów Zjednoczonych huragan Rita zwolnił do 230 km/h, a jego siła osłabła o jeden punkt do 4 w pięciostopniowej klasyfikacji siły huraganów - podali w czwartek eksperci z Narodowego Centrum Huraganów (NHC) na Florydzie. Prędkość wiatru jest o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę mniejsza niż kilka godzin temu.

Zbliżający się do południowych wybrzeży Stanów Zjednoczonych huragan Rita zwolnił do 230 km/h, a jego siła osłabła o jeden punkt do 4 w pięciostopniowej klasyfikacji siły huraganów - podali w czwartek eksperci z Narodowego Centrum Huraganów (NHC) na Florydzie. Prędkość wiatru jest o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę mniejsza niż kilka godzin temu.

Jednak żywioł jest wciąż niebezpieczny i zagraża przede wszystkim stanom Teksas i Luizjana. W zagrożonych regionach na wybrzeżach Zatoki Meksykańskiej trwają przygotowania na przyjęcie huraganu i nie ustaje akcja ewakuacyjna, zwłaszcza z miast Houston, Beaumont, Galveston i Corpus Christi w Teksasie oraz z  Nowego  Orleanu w Luizjanie.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane