Huśtawka nastrojów

  • Roman Przasnyski
opublikowano: 07-02-2013, 00:00

Komentarz giełdowy

Środa była kolejnym dniem, w którym na giełdach było widać nerwowość. Od trzech sesji indeksy idą raz w górę, raz w dół, przy czym skala wahań jest dużo większa niż wcześniej. To może zwiastować nadchodzący przełom.

Jedynie przez pierwszą godzinę środowej sesji warszawskie byki miały powody do zadowolenia. Główne indeksy na otwarciu zyskiwały po około 0,2 proc. WIG20 przez moment zbliżył się do 2500 pkt. Później podaż jednak mocniej przycisnęła i w ciągu kilkudziesięciu minut wskaźnik znalazł się pod kreską, a w południe tracił już ponad 0,5 proc. Pozostałe indeksy podążały tym samym tropem, choć skala spadku w przypadkumWIG40 i sWIG80 była o połowę mniejsza.

W gronie największych spółek można było dostrzec sporą huśtawkę nastrojów. Widoczna była ona szczególnie w przypadku BRE. W poniedziałek akcje banku straciły 2,5 proc., we wtorek zyskały ponad 4 proc., środową sesję zaczęły od przekraczającego 1 proc. spadku, a w jej połowie rosły o kilka dziesiątych procent. Podobny scenariusz miał miejsce w notowaniach walorów TVN, gdzie z ponad 1-procentowego spadku mieliśmy przejście do niewielkiej zwyżki. W mniejszej skali zmieniały się kursy Pekao i PKO BP, przechodząc od niewielkich zwyżek do postępującej przeceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Roman Przasnyski Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Huśtawka nastrojów