Huśtawka nastrojów na złotym, dług mocny po aukcji

PAP
07-01-2009, 16:17

Prawdziwa huśtawka nastrojów czekała w  środę graczy na rynku walutowym. Złoty miotany od skrajności do skrajności kończy dzień ponownie powyżej 4 zł/euro.

Poranek zaczął się optymistycznie. Złoty po wtorkowym przebiciu 4 zł/euro zmierzył się z poziomem 3,9 zł/euro. Jednak później było już tylko gorzej i ostatecznie nasza waluta kończy dzień powyżej 4 zł/euro.

"Na rynkach prawdziwa wańka-wstańka. Nie tylko złoty tak się zachowuje, ale identycznie jest również na parze euro/USD. Jest duża zmienność, duża nerwowość. Zaufanie nie wróciło i na razie sytuacja jest niejasna" - powiedział Robert Kęsicki z Kredyt Banku.

Dług pozostaje mocny w oczekiwaniu na obniżki stóp. Dodatkowo udana aukcja wzmocniła krótki koniec krzywej.

Ministerstwa Finansów sprzedało na przetargu obligacje OK0711 za 3.596,0 mln zł przy popycie 10.494,7 mln zł. Średnia rentowność wyniosła 5,054 proc. Na przetargu uzupełniającym MF sprzedało jeszcze papiery OK0711 za 700 mln zł.

"Sesję wyznaczyła dzisiaj aukcja. Chodziły słuchy, że aktywni byli inwestorzy z zagranicy" - powiedział Marcin Ziółkowski z Millennium Banku.

"W przyszłym tygodniu mamy porcję danych makro, ale wygląda, że w większości są one w cenach. Gra toczy się już pod dalsze obniżki stóp i dopiero koniec stycznia pokaże co dalej" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Huśtawka nastrojów na złotym, dług mocny po aukcji