Huta pomoże

Paulina Sztajnert
14-05-2004, 00:00

PTU niebawem otrzyma ostatni finansowy zastrzyk. Pieniądze ma wyłożyć HAK, spółka zależna Impexmetalu.

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń (PTU), dziewiąty na rynku ubezpieczyciel, jest coraz bliżej ostatniego, wymaganego do osiągnięcia pełnej wypłacalności, dokapitalizowania.

W 2000 r. PTU popadło w finansowe tarapaty. Pomocną dłoń prawdopodobnie wyciągnie Impexmetal. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ewentualny akcjonariusz zainwestuje za pośrednictwem spółki zależnej — Huty Aluminium Konin (HAK). Zgodnie z krótkoterminowym planem wypłacalności, zaakceptowanym przez nadzór ubezpieczeniowy, towarzystwo potrzebuje jeszcze 22,6 mln zł.

— Do połowy roku kapitały powinny zostać uzupełnione. W jakiej wysokości ostatecznie i kto dokapitalizuje spółkę, okaże się w ciągu najbliższych tygodni — mówi Grażyna Brocka, prezes PTU.

Na razie Impexmetal czeka na wyniki prowadzonego przez BRE Corporate Finance due diligence.

— Nie sprecyzowaliśmy jeszcze ostatecznie naszych zamiarów o dokapitalizowaniu PTU. Szczegółowe decyzje zapadną po zakończeniu wszelkich badań — mówi Mariusz Janik, rzecznik Impexmetalu.

Giełdowa spółka otrzymała już część analiz. Zakończyły się bowiem badania ekonomicznej sytuacji towarzystwa, czeka ono jeszcze na badania prawne. W pierwszym kwartale PTU zebrało 68 mln zł składki, czyli o 145 proc. więcej niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Huta pomoże