Hutmen startuje po Łabędy z KGHM

Ewa Szczecińska, KAP
opublikowano: 26-09-2007, 00:00

Spółka z grupy Romana Karkosika chce kupić walcownię metali nieżelaznych. Sprzedaje ją Ecoren z Polskiej Miedzi.

Spółka z grupy Romana Karkosika chce kupić walcownię metali nieżelaznych. Sprzedaje ją Ecoren z Polskiej Miedzi.

We wtorek minął termin składania wstępnych ofert w drugim etapie przetargu na Walcownię Metali Nieżelaznych Łabędy produkującą miedziane blachy m.in. dla budowlanki. Firma należy do spółki Ecoren z grupy giełdowej KGHM. Zainteresowane jej nabyciem były cztery podmioty.

Złomrex kalkuluje

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że ofertę na walcownię składa Hutmen z grupy giełdowego inwestora Romana Karkosika. Informacje o jego zainteresowaniu pojawiały się już wiosną tego roku. O nabyciu walcowni myślał także Złomrex. Czy podjął już decyzję?

— Jeszcze nie złożyliśmy oferty. Zastanawiamy się — powiedział wczoraj „PB” Przemysław Grzesiak, członek zarządu firmy z Poraja.

Losy oferty Złomreksu prawdopodobnie wyjaśnią się już dziś. Na informację, kto kupi walcownię, trzeba będzie jednak poczekać.

— Zapoznamy się ze wstępnymi ofertami spółek, wybierzemy najciekawsze i zaprosimy je do złożenia konkretnych ofert finansowych. Z początkiem listopada rozpoczniemy negocjacje cenowe. Liczymy na to, że do końca roku spółka znajdzie się w rękach nowego właściciela — mówi Mariusz Bober, prezes KGHM Ecoren.

Na początku była fuzja

Walcownia Metali Nieżelaznych powstała z połączenia dwóch firm. Ecoren wniósł do Łabęd udziały innej walcowni o wartości ponad 25 mln zł. Firma zatrudnia obecnie 200 osób i jest największym polskim producentem w swojej branży. Kupuje miedź od KGHM.

KGHM Ecoren sprzedaje Łabędy, aby zająć się wyłącznie produkcją renu i rzadkich metali nieżelaznych. Spółka chce debiutować na parkiecie najpóźniej w 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska, KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu