Hydrobudowa i Beton Stal wyróżniły się na fixingu GPW

Marek Druś
12-04-2001, 12:43

Inwestorzy z rynku notowań jednolitych wykorzystali ostatnią przedświąteczną sesję do przeprowadzenia kilku dużych transakcji. Szczególnie ciekawie wyglądały notowania z jednym fixingiem. Stało się tak za sprawą dużych transakcji, które przeprowadzono papierami gdańskiej Hydrobudowy, Baumy i Milmetu.

Rynek spółek notowanych z jednym fixingiem, który wkrótce przestanie istnieć, nie wykazywał się ostatnio szczególną aktywnością inwestorów. W czwartek było inaczej, obroty wyniosły ponad 4,5 mln zł.

Papiery Hydrobudowy „zrobiły” 35 proc. obrotów rynku osiągając 1,6 mln zł. Pod koniec dogrywki pokazał się duży popyt na papiery spółki, w wyniku którego właściciela zmieniło ponad 30 tys. akcji. Gros obrotu dokonało się w trzech ostatnich transakcjach dogrywki zrealizowanych za łączną sumę ponad 1,5 mln zł. Niewykluczone, że popyt na papiery spółki, które zdrożały o niemal 2,7 proc. związany jest z wezwaniem ogłoszonym na nie przez NCC na początku marca.

Duży obrót odnotowany został także na papierach Baumy, której papiery przeceniono o blisko 2 proc. Jedna z większych przecen na rynku z pojedynczym fixingiem spotkała udziały Mimetu, którego papiery staniały o ponad 14 proc. Wolumen obrotu akcjami producenta butli był rekordowo wysoki i osiągnął 74 tys. udziałów.

Na rynku spółek notowanych z podwójnym fixingiem było zdecydowanie spokojniej. Największa zmiana kursu, spadek o ok. 13 proc., spotkała udziały Beton Stalu, co wiąże się z informacjami dotyczącymi kiepskiej sytuacji spółki i widma jej upadłości. W pierwszej części notowań zmieniło właściciela 41 tys. udziałów spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hydrobudowa i Beton Stal wyróżniły się na fixingu GPW