Hygienika w centrum uwagi

KSA
opublikowano: 16-10-2007, 00:00

Inwestorzy chętnie kupują ostatnio akcje producenta pieluszek. Czekają na przełomowy kontrakt z niemieckim odbiorcą.

Inwestorzy chętnie kupują ostatnio akcje producenta pieluszek. Czekają na przełomowy kontrakt z niemieckim odbiorcą.

Z dnia na dzień topnieje liczba akcji Hygieniki w wolnym obrocie. Wczoraj o przekroczeniu progu 5 proc. poinformowała Ewa Dutkiewicz. Inwestorka już wcześniej pojawiała się w spółkach, w które zaangażowany jest Krzysztof Moska — miała m.in. pakiet Ergu i Lenteksu.

W ostatnich dniach zaangażowanie w spółkę zwiększył też prezes Hygieniki, a wcześniej próg 10 proc. przekroczył Józef Obrębki — wcześniej nie ujawniający się z dużymi pakietami giełdowych spółek. Sam Krzysztof Moska niedawno też dokupił akcji producenta pieluszek i podpasek (ze spółką zależną ma już ponad 13 proc.). Zatrudnił się również w Hygienice na stanowisku koordynatora ds. sprzedaży.

Giełdowi gracze spodziewają się zapewne rychłej poprawy wyników finansowych Hygieniki, która od dłuższego czasu nie mogła wyjść na plus. Stąd ostatnie wzmożone zakupy. Pierwszy zwiastun poprawy już się pojawił — spółka poinformowała, że we wrześniu zarobiła na czysto 24 tys. zł, a przed rokiem miała 439 tys. zł straty. Zarząd podkreśla też, że w kolejnych miesiącach należy się spodziewać znacznego wzrostu sprzedaży, bo Hygienika uruchomiła niedawno nową linię do produkcji pieluszek. Ponadto negocjuje duży kontrakt z jedną z niemieckich sieci handlowych.

— Rozmowy są bardzo zaawansowane. Możliwe, że jeszcze w tym miesiącu podpiszemy kontrakt na przyszły rok — mówi Krzysztof Moska, uczestnik negocjacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu