Czytasz dzięki

Hyland Software otwiera B+R w Katowicach

  • PAP
opublikowano: 18-06-2020, 17:17

Amerykańska firma IT zatrudni w stolicy Śląska 80 specjalistów. Ruszy przed wakacjami.

Hyland Software, dostawca platformy wymiany treści z USA, wybrał Katowice na centrum badawczo-rozwojowe. Zatrudni 80 inżynierów. Polskie centrum ma rozpocząć działalność jeszcze w II kw. i będzie kosztować 23 mln zł. W kilkunastu miejscach na świecie, m.in. w Londynie, Sao Paulo i Tokio, zatrudnia ponad 3,5 tys. osób.

Grażyna Ciurzyńska
Zobacz więcej

Grażyna Ciurzyńska fot. Marek Wiśniewski

- Zespół naszego centrum badawczo-rozwojowego w Katowicach odegra kluczową rolę w rozwoju platformy service content, z której korzystają tysiące firm na świecie - mówi Bill Priemer, prezes Hylandu.

- Centrum powstanie w niespełna dwa lata - dodaje dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To 70. od 2016 r. projekt z USA, który wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). 25 proc. z nich dotyczyło działalności IT i B+R. Z Hylandem agencja współpracowała od lipca 2019 r. i doradzała w wyborze lokalizacji.

- Inwestycje takie jak centrum B+R Hyland Software dowodzą ogromnego zaufania globalnych graczy do umiejętności naszych specjalistów, tym bardziej że w walce o projekt polscy inżynierowie wygrali z regionalną konkurencją - mówi Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezesa PAIH.

- Wybór potwierdza naszą silną pozycję w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w skali kraju. Dla miasta to również wiele korzyści,  atrakcyjne miejsca pracy, rozwój rynku nieruchomości, przyciąganie młodych ludzi, którzy mogą się zdecydować na zamieszkanie w miejscu pracy, a wreszcie wzmocnienie marki Katowic na rynku nowych technologii - podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W Katowicach i miastach skupionych w Górnośląskim Związku Metropolitalnym w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pracuje 25,8 tys. osób – wynika z danych branżowego związku ABSL. Więcej zatrudnionych mają Kraków — 77,7 tys., Warszawa — 64 tys., Wrocław –  51,9 tys., Trójmiasto – 27,9 tys. i Łódź – 25,9 tys.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane