Hyundai zaprezentował projekt chodzącego samochodu

opublikowano: 09-01-2019, 12:45

Podczas targów technologicznych CES w Las Vegas, koncern Hyundai zaprezentował projekt chodzącego samochodu, poruszającego się na zautomatyzowanych nogach. Pojazd ma mieć jak na razie, ograniczone wykorzystanie.

 "Elevate" jak nazwano wehikuł,  jest przeznaczony do użytku w miejscach katastrof naturalnych, gdzie użytkownicy mogą jeździć, chodzić lub wspinać się po "najbardziej niebezpiecznym terenie". Obecnie na wczesnych etapach koncepcji nie jest opracowany żaden oficjalny harmonogram związany z komercyjną realizacją.

Hyundai Elevate (koncept)
Wyświetl galerię [1/3]

Hyundai Elevate (koncept) źródło: Hyundai Motor UK

Nad tym projektem koreański koncern motoryzacyjny współpracuje już od trzech lat z firmą Sundberg-Ferar z Detroit.

„Elevate” będzie pierwszym Ultimate Mobility Vehicle z ruchomymi nogami i pierwszym, który łączy technologię znajdującą się zarówno w samochodach elektrycznych, jak i robotach.

Pojazd może wspiąć się na ściany, przekroczyć duże luki i poruszać się w dowolnym kierunku - wszystko przy zachowaniu poziomu dla pasażerów. Jego nogi są również chowane, zapewniając regularny tryb jazdy, który zmniejsza zużycie energii i pozwala "Elevate" działać jak normalny samochód.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu