Hyundai zaskoczył wyższym zyskiem operacyjnym

opublikowano: 22-01-2020, 07:55

Końcówka 2019 r. przyniosła nadspodziewanie dobre wyniki koncernu Hyundai Motor. Południowokoreański producent samochodów wypracował zysk lepszy niż oczekiwali analitycy, donosi Reuters.

W okresie czwartego kwartału 2019 r. spółka odnotował zysk operacyjny na poziomie 1,24 bln wonów (1,07 mld USD). Tymczasem mediana prognoz specjalistów zakładała jego wartość na poziomie 1,06 bln wonów.

Hyundai Motor
Hyundai Motor
Bloomberg

Taka sztuka nie  udała się jednak w przypadku wyniku netto. Ten zamknął się kwotą 839 mld wonów i nie sprostał oczekiwaniom analityków. Progres jest jednak znaczący zważywszy na fakt, że w analogicznym okresie 2018 r. Hyundai miał 129,8 mld wonów straty netto, i był to pierwszy ujemny wynik na tym poziomie od ośmiu lat. Głównie z powodu spadku sprzedaży w Chinach, co zmusiło firmę do zamknięcia jednej z pięciu fabryk w tym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane