Icahn: będą problemy wynikające z wielkiego drukowania pieniędzy

opublikowano: 18-10-2021, 19:22

Znany amerykański inwestor Carl Icahn uważa, że w dłuższym terminie amerykańskie rynki będą miały duże problemy wynikające z drukowania pieniędzy na wielką skalę oraz inflacji, informuje CNBC.

- W dłuższej perspektywie z pewnością zderzymy się ze ścianą – powiedział Icahn w CNBC. – Naprawdę uważam, że będzie kryzys wynikający z obecnego postępowania, tego drukowania pieniędzy, tego wchodzenia w inflację. Jeśli się rozejrzeć, wszędzie widać inflację i nie wiem jak sobie z tym poradzić w dłuższej perspektywie czasu – dodał.

Carl Icahn, fot. Bloomberg
Carl Icahn, fot. Bloomberg

CNBC przypomina, że Fed i Kongres USA zastosowały w obliczu kryzysu spowodowanego przez COVID-19 stymulację na kwotę wielu bilionów dolarów. Bilans banku centralnego wzrósł o ponad 3 bln USD, a rząd przekazał Amerykanom dotychczas łącznie ponad 5 bln USD wsparcia. Fala pieniędzy spowodowała wzrosty na rynkach akcji. S&P500 jest tylko niecałe 1,5 proc. poniżej rekordowej wartości z września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, CNBC

Polecane