Icahn postawił miliard na wzrost rynków akcji w USA

opublikowano: 09-11-2016, 21:03

Carl Icahn, słynny inwestor i jeden ze zwolenników Donalda Trumpa twierdzi, że postawił około 1 mld USD na wzrost amerykańskich rynków akcji.

80-letni Icahn powiedział, że kiedy zobaczył reakcję rynku futures na doniesienia o zwycięstwie wyborczym Trumpa, wyszedł specjalnie z imprezy prezydenta-elekta by postawić pieniądze na wzrost amerykańskich rynków akcji. 

Carl Icahn
Zobacz więcej

Carl Icahn Reuters/FORUM

- Uznałem za absurdalne, że rynek, S&P spada o 100 punktów z powodu wyboru Trumpa – powiedział Icahn. - Próbowałem zaangażować do pracy dużo większy kapitał, ale nie udało mi się więcej niż około miliard dolarów  - dodał.

Ujawnił, że zlikwidował niektóre pozycje zabezpieczające. W sierpniu tego roku mówił, że ma największe pozycje zabezpieczające na rynkach finansowych w życiu.

Icahn podkreśla, że gospodarka USA nie wyszła jeszcze na prostą, a nadejście prezydentury Trumpa będzie pozytywne dla kraju. Powtórzył, że nie jest zainteresowany stanowiskiem Sekretarza Skarbu, o czym informowały wcześniej niektóre media.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Icahn postawił miliard na wzrost rynków akcji w USA