ICI ostrzega o pogorszeniu koniunktury

(Marek Druś)
05-05-2005, 11:57

Imperial Chemical Industries (ICI), największy brytyjski koncern chemiczny ostrzegł, że ceny surowców rosną szybciej niż sprzedaż. Pogorszenie koniunktury stało się widoczne przede wszystkim w Europie. Kurs spółki notuje największy spadek od prawie dwóch lat.

Imperial Chemical Industries (ICI), największy brytyjski koncern chemiczny ostrzegł, że ceny surowców rosną szybciej niż sprzedaż. Pogorszenie koniunktury stało się widoczne przede wszystkim w Europie. Kurs spółki notuje największy spadek od prawie dwóch lat.

ICI, producent m.in. farb Dulux i rozpuszczalników, zapowiedział podwyżkę cen o ok. 4 proc. Ma to skompensować oczekiwany wzrost kosztów surowców, m.in. etylenu i tlenku tytanu.

ICI podał w czwartek wyniki po pierwszym kwartale. Jego zysk netto sięgnął 75 mln GBP i był o 23 proc. wyższy od notowanego przed rokiem. To jednak w dużym stopniu zasługa przyjęcia przez spółkę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Analitycy szacowali zysk ICI na 58,5 mln GBP. Sprzedaż wzrosła o 1,6 proc. do 1,36 mld GBP.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / ICI ostrzega o pogorszeniu koniunktury