Idą tłuste lata dla franczyzy

PAP
opublikowano: 30-08-2011, 07:45

Biznes franczyzowy ma w Polsce ogromny potencjał rozwoju. Mamy jeszcze wiele do nadrobienia względem Zachodu – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Liczba sieci zwiększa się u nas błyskawicznie – średnio o 24 proc. rocznie – wynika z badań przeprowadzonych przez Europejską Federację Franczyzy. Szybszym rozwojem może się pochwalić jedynie Belgia i Szwecja.

"Dwucyfrowy rozwój jest możliwy do osiągnięcia przez Polskę także w kolejnych latach" – uważa Adam Wroczyński, analityk z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Liczba sieci jest u nas mniejsza w porównaniu z takimi krajami jak Hiszpania czy Francja, a polski rynek jest równie duży i chłonny jak one. Poza tym w Polsce wciąż dominują sieci z sektora dystrybucyjnego. W innych krajach Europy 70 proc. biznesów franczyzowych to sieci usługowe.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Handel / Idą tłuste lata dla franczyzy