IDM: GPW zignorowała sygnały z USA

Marek Druś
opublikowano: 15-05-2002, 17:24

Pozytywne wczorajsze zamknięcie na giełdach w USA nie wpłynęło na dzisiejsze zachowanie się indeksów na GPW. Początek notowań przyniósł spadek indeksu WIG 20 poniżej poziomu 1.300 pkt. wykorzystany przez stronę popytową po raz kolejny do zakupów akcji. „Bykom” udało się „dźwignąć” wskaźnik koniunktury o kilkanaście punktów i ostatecznie zamknąć indeks na poziomie 1.310 pkt. głównie dzięki zwyżce TPSA w końcowej fazie sesji. Po wahaniach w pierwszej części sesji, druga część notowań przyniosła już niewielkie zmiany wartości WIG-u 20 a amplituda oscylacji wynosiła zaledwie 2 pkt.

Dzisiejsza sesja nie zmieniła obrazu rynku i nie przyniosła odpowiedzi co do kierunku rozwoju koniunktury w najbliższym czasie. W dalszym ciągu rynek pozostaje w męczącym trendzie horyzontalnym i żadna ze stron nie może zdobyć widocznej przewagi. Powoduje to wstrzymywanie się Inwestorów z podejmowaniem decyzji inwestycyjnych a przez to wpływa na niski poziom obrotów. Po opublikowaniu wyników finansowych przez zdecydowaną większość spółek brak jest czynników o charakterze fundamentalnym, które mogłyby być impulsem do znacznego ruchu na giełdzie. Pozostaje, moim zdaniem śledzić sytuację przede wszystkim pod kątem analizy technicznej i dostosować strategię inwestycyjną do kierunku wybicia z obszaru konsolidacji wyznaczanego przez linię trendu spadkowego rozpoczętego na przełomie stycznia i lutego br. (poziom ok. 1.325 pkt.) i okno hossy (1.285-1.299 pkt.). Z racji zbliżania się obu linii do siebie do rozstrzygnięcia zapewne dojdzie podczas najbliższych kilku (kilkunastu) sesji.

Bogusław Bieroń

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy