IDM: na rynku futures nie było emocji

Marek Druś
27-09-2002, 17:16

Dzisiejsza sesja na kontraktach terminowych była pozbawiona większych emocji. Zakres cenowy ustalił się pomiędzy 1038 pkt a wartościami dwóch ostatnich zamknięć. Zresztą samo zamknięcie było niemalże identyczne z wczorajszym i przedwczorajszym. Nieco inaczej wyglądała sytuacja na samym indeksie. WIG20 spadł o 0,6 %, będąc momentami blisko 2% na minusie. Głównymi sprawcami, nie po raz pierwszy, okazały się spólki IT, a podstawowe z nich: Prokom, Computerland i Softbank straciły po 3 %. Zatem kolejny znaczny spadek indeksu TechWIG oraz kontraktów opartych o ten indeks.

W zasadzie sesja na futuresach rozpoczęła się niemalże wczorajszym kursem zamknięcia. Po lekkim spadku i wzroście do godziny 10.00, w momencie otwierania się rynku kasowego nastąpiło lekkie wychłodzenie nastrojów. W kwadrans kontrakty straciły 12 punktów zatrzymując się na 1038 pkt. Ponowne sięgnięcie tego dna nastąpiło o godz. 13.00. Później sytuacja zaczęła powoli się poprawiać i o 16.00 byliśmy już w punkcie wyjścia. Obroty nie były zbyt imponujące. Zaledwie 9,5 tys. kontraktów i 100 mln. zł. na akcjach z WIG20.

Poniedziałek, to raczej kolejny dzień bez większych emocji. Statystycznie w te dni niewiele się dzieje, jednakże już ta sesja pokazała, że dane statystyczne nie zawsze należy dogłębnie analizować. Z reguły bywa tak, jak byśmy tego nie oczekiwali. Może ostatni dzień kwartału będzie jednak dobrym impulsem do żywszych notowań, aniżeli było to ostatnimi czasy.

Paweł Gołębowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM: na rynku futures nie było emocji