IDM: na rynku futures stabilizacja

opublikowano: 05-02-2003, 17:43

Po wczorajszych silnych spadkach, jakie przetoczyły się przez główne giełdy europejskie, nadszedł dzień względnego spokoju. Warszawska giełda pogrążyła się w letargu, obroty spadły do zaledwie 70 mln. złotych na rynku kasowym i 10 tys. sztuk na futuresowym. Zmalała również zmienność cen kontraktów do zaledwie 17 punktów. Wszyscy wyczekują rozstrzygnięć kwestii irackiej.

O takim dniu jak dzisiejszy większość inwestorów prędko chciałoby zapomnieć. Rynek był na tyle stabilny, że otwierane pozycje typu day-traiding z trudem okazywały się zyskowne. Wystarczy tylko zauważyć, że kurs otwarcia 1096 pkt i zamknięcia 1097 pkt niemalże pokrywały się ze sobą, a jedyną trafioną inwestycją było otwarcie pozycji długiej pół godziny po rozpoczęciu notowań i zamknięciu jej parę minut po godz. 15.00. Wszystkie inne dokonane transakcje narażały inwestorów na poniesienie dość istotnych kosztów operacyjnych.

Kontrakty terminowe ponownie zeszły poniżej 1090 punktów. O ile w ubiegłym tygodniu można było przypuszczać, że wartość 1089 pkt została osiągnięta przypadkowym zleceniem, tak dziś rynek wyraźne poszukiwanie dna. Wybicie o 17 punktów do góry i ponowny powrót na zaledwie 8 może sugerować, że warszawskiej giełdzie jeszcze daleko od stabilnego poziomu wsparcia. Bez twardego podłoża nie ma co liczyć na długoterminowe odwrócenie negatywnej tendencji.

Paweł Gołębowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM: na rynku futures stabilizacja