IDM o rynku surowców

Anna Wrzesińska/DM IDM
opublikowano: 25-02-2010, 12:18

Na rynku ropy wtorkowy spadek został wczoraj całkowicie zniwelowany, co oznacza, że rynek nie jest tak słaby jak choćby w styczniu, kiedy to niemal każda kolejna sesja kończyła się niżej.

Możliwe są dwa scenariusze, w zależności od tego co zrobi rynek – sprzedaż poniżej wczorajszego minimum lub kupno wybicia szczytu z poniedziałku. Oscylatory sugerują scenariusz pierwszy, trzeba jednak pamiętać, że w silnych trendach potrafią one być mylące nawet przez dłuższy czas.

Rynek gazu ziemnego zatrzymał spadki w okolicy ważnych poziomów geometrycznych, może to być korzystne miejsce do kupna – potencjalny zysk do ryzyka przedstawia się korzystnie. Przypominamy o ostrożnym korzystaniu z dźwigni z uwagi na dużą zmienność tego rynku.

Miedź zachowuje się nieco słabiej od rynku energii, przełamanie wczorajszego minimum może być korzystne do sprzedaży licząc na pogłębienie się korekty.

Ceny złota osuwają się bardzo powili, sugerując, że mamy do czynienia raczej z korektą niż z początkiem ruchu w dół, chociaż jak zawsze – niczego do końca nie wiadomo. Ważną strefą wsparcia może okazać się maksimum z 9-tego lutego na poziomie 1083, co pozwoliłoby na tworzenie struktury 5-falowej.

Ruch wzrostowy na rynku towarów rolnych w USA jest dość niemrawy, z częstymi cofnięciami, co sugeruje możliwość kolejnego osunięcia cen. Sprzedaż w razie przełamania poziomu 941 na rynku soi może być zyskowna. Warto zauważyć, że rynek pszenicy w Europie jest znacznie słabszy niż w USA (w kontekście poziomu cen).

Soja maj
(SOYBEANSMAY10)
wykres godzinowy
Przełamanie istotnego wsparcia może uruchomić większą wyprzedaż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska/DM IDM

Polecane