IDM: środa na rynku futures także może przynieść wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 14-05-2002, 17:14

Większość spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskała dzisiaj na wartości. Do liderów należały akcje Prokomu i BRE. Wszystko to za sprawą wczorajszego, pozytywnego zamknięcia notowań w Stanach Zjednoczonych i przelania resztek pozytywnych emocji na GPW S.A. Resztek, bo tylko tak można określić wzrost naszych indeksów, wobec chociażby trzyprocentowego wzrostu wartości indeksu NASDAQ.

Wczorajsza zwyżka za oceanem odznaczyła się również na notowaniach kontraktów terminowych. Kontrakty FW20M2 otworzyły się cztery punkty powyżej wczorajszego zamknięcia i w niedługim czasie osiągnęły 1321 pkt. Później przyszedł czas na korektę. Po godzinie 11.00 kurs futuresów zaczął zniżkować i po niespełna dwóch godzinach sięgnął swojego dzisiejszego dna równemu 1311 pkt. Kolejnym ruchem, był ponowny powrót w okolicę 1321 pkt. Tam niestety czekały już znaczne ilości zleceń sprzedaży, co skutecznie odstraszyło na dzisiaj amatorów długich pozycji. Zamknięcie notowań wyniosło również 1321 pkt., a więc blisko pół procent powyżej wczorajszego zamknięcia. Obrót wzrósł do ponad 7000 sztuk.

W mojej opinii jutrzejsza sesja na rynku terminowym może również rozpocząć się powyżej dzisiejszego zamknięcia. Wpływ może mieć na to kolejny udany dzień w USA. Jednakże, co do większych wzrostów byłbym ostrożny. Pokazała to już nawet dzisiejsza sesja, że pomimo pozytywnych wydarzeń na świecie, My jesteśmy w stanie stracić z łatwością 10 punktów, które później mozolnie są odrabiane.

Paweł Gołębowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM: środa na rynku futures także może przynieść wzrosty