IDM: Uwaga inwestorów skupi się na JPY

opublikowano: 19-02-2007, 11:43

Piątkowe umocnienie dolara nie trwało długo, gdyż opublikowane dane nie były zbyt dobre dla amerykańskiej gospodarki, co przyczyniło się do realizacji zysków z długich pozycji w dolarze.

Piątkowe umocnienie dolara nie trwało długo, gdyż opublikowane dane nie były zbyt dobre dla amerykańskiej gospodarki, co przyczyniło się do realizacji zysków z długich pozycji w dolarze.

Całotygodniowy potencjał spadkowy amerykańskiej waluty został na tle wyczerpany, że kurs eurodolara utrzymał się poniżej ostatnich maksimów na poziomie 1,3170.W trakcie sesji azjatyckiej dolar oscylował wąskim 30 punktowym zakresie w okolicach oporu wynikajacego z tych pozimów.

W zeszłym tygodniu duże zmienności obserwowaliśmy na crossach z JPY. Sądzimy, że również w tym tygodniu uwaga skupi się na japońskiej walucie, gdyż w środę 21 lutego zapoznamy się z decyzją Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Przedstawiciele BoJ maja na uwadze wyższe tempo wzrostu PKB i prywatnej konsumpcji, jednak ich wypowiedzi nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić jaka będzie decyzja.
W dniu dzisiejszym giełdy amerykańskie nie pracują tak więc zakresy ruchów będą wyznaczane poprzez poziomy techniczne.

W piątek późnym popołudniem obserwowaliśmy większą zmienność na rynku. Złoty umocnił się, czemu towarzyszyło dość mocne umacnianie się forinta. Zostało przetestowane wsparcie w okolicach 3,8950. W dalszym ciągu od góry wzrosty powstrzymywane są przez opadającą po szczytach linię trendu, która znajduje się teraz tuż poniżej 3.92. Silnym wsparciem natomiast są okolice 3,8790 wynikajace z 61,8% zniesienia fib.
O godzinie 14:00 zapoznamy się z danymi o inflacji PPI i dynamiką produkcji przemysłowej.

W czasie sesji azjatyckiej eurodolar poruszal się w bardzo wąskim klikunastopunktowym zakresie, blisko rejonów ostatnich maksimów na poziomie 1,3070. Od rana obserwujemy tendencję do lekkiego umocnienia się dolara. W dalszym ciągu silny opór wyznaczony jest przez opadająca linię trendu przebiegająca w rejonie 1,3180.  Spodziewamy się, że EURUSD pozostanie w ostatnich zakresach ruchu, wyznaczonych przez wsparcie na poziomie 1,3100 i opór w okolicach ostatniego maksimum. 

W dalszym ciągu sytuacja techniczna przemawia za kontynuacja ruchu spadkowego na GBPUSD, co jest także wspierane słabszymi danymi makroekonomicznymi publikowanymi z Wielkiej Brytanii. Obecnie opór znajduje się w okolicach wyznaczonych przez 50% zniesienia fib z poziomu. Widzielibyśmy kontynuację ruchu spadkowego w rejony 1,9460 wyznaczone przez ostanie minima. Sadzimy, że GBPUSD utrzyma się w zakresie 1,9460-1,9550.

Handel w czasie sesji azjatyckiej przebiegal bardzo spokojnie. Sądzimy, że również w tym tygodniu uwaga skupi się na japońskiej walucie, gdyż w środę zapoznamy się z decyzją Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. W dniu dzisiejszym widzimy lekkie odreagowanie po ostatnich spadkach na USDJPY z rejonów 122,40 i sadzimy, że oslabienie się jena będzie kontynuowane w rejony 119,85. Kluczowym oporem są obecnie okolice 38,2% zniesienia fib całości ostatniej fali spadkowej, natomiast silnym wsparciem pozostaje rejon 119,00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / IDM: Uwaga inwestorów skupi się na JPY