IDM zapowiada progresję

Robert Kurowski
opublikowano: 23-01-2006, 00:00

Dynamiczny rozwój tej firmy spowodował, że od dwóch miesięcy kurs zaczął szybko rosnąć, osiągając poziom 18 zł. Właśnie na tym pułapie następuje obecnie konsolidacja, a tendencja główna pozostaje na razie niezagrożona. IDM to kolejny z niedawnych debiutantów, którego kurs po kilkumiesięcznym trendzie bocznym i wybiciu powyżej ceny debiutu na trwałe osiągnął dużo wyższy poziom wyceny rynkowej. Zwraca uwagę fakt, że korekta dokonywała się w zasadzie jednocześnie z pogorszeniem ogólnej koniunktury na GPW, tak więc notowania IDM są już w dużym stopniu zbieżne z zachowaniem głównych indeksów.

Dobra koniunktura na GPW przełoży się również na emisje nowych spółek, dla których oferującym będzie IDM. Sytuacja ta determinuje możliwości pokonania lokalnego maksimum, co w dalszym ciągu jest jeszcze możliwe, bowiem oscylatory utrzymują się blisko pułapów wykupienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM zapowiada progresję