IDMSA o Portfelu PB i Lucy

AS
03-06-2009, 11:14

"Internauci i redaktorzy „Pulsu Biznesu” spisali się w tych warunkach znakomicie kończąc drugi miesiąc zabawy w niezłym stylu" - komentuje specjalnie dla "PB" Piotr Kaczmarek, analityk DM IDMSA.

Piotr Kaczmarek, analityk DM IDMSA:

O Portfelu PB:
Maj można uznać za dość nudny miesiąc na rynku. Główne indeksy nie zmieniły mocno wartości patrząc z perspektywy rozpiętości wahań, jak i ostatecznie odnotowanych miesięcznych stóp zwrotu. Ta sytuacja była jednak tylko pozornie spokojna, szczególnie biorąc pod uwagę mocne rozwarstwienie w stopach zwrotu osiągniętych przez poszczególne spółki na szerokim rynku. Mieliśmy zarówno spore grono imponujących wzrostów, jak i niemałą liczbę spółek spadających po 20-30 proc.

W takich okresach wybór akcji w portfelu może mieć znaczny wpływ na rezultaty. Internauci i redaktorzy „Pulsu Biznesu” spisali się w tych warunkach znakomicie kończąc drugi miesiąc zabawy w niezłym stylu. Walory z „Portfela PB” spisywały się bardzo dobrze. Dodatkowo udało się sprzedać akcje z niezłym timingiem (np. dzień przed lokalnym szczytem na ING). Realizacja części zysków przygotowała gotówkę na dalsze losy trendu na rynku. Na przyszłość warto się zastanowić nad zmianą sposobu realizacji zysków ze zleceń z limitem powyżej ceny rynkowej na zlecenia typu „STOP”, których przesuwanie w górę z jednej strony daje ochronę dużej części zysków, a jednocześnie pozwala nam zwiększyć wyniki w przypadku niespodziewanego przyspieszenia wzrostów.

O portfelu Lucy:
Lucy tymczasem nie ma powodów do zadowolenia.  Choć należało spodziewać się gorszych wyników od Portfela PB, to wciąż obserwujemy negatywne odchylenie jej portfela od wyników WIG20. Można powiedzieć, że przeciwieństwie do bananów, Bioton szympansicy ewidentnie szkodzi.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDMSA o Portfelu PB i Lucy