IDS ma własny numer dostępowy

Radosław Omachel
12-03-2001, 00:00

IDS ma własny numer dostępowy

Providerska firma IDS oferuje konto dial-up — dodzwaniane połączenie z Internetem przez własny numer dostępowy. Za korzystanie z numeru w godzinach nocnych IDS nie pobiera opłat. Aby połączyć się z siecią w dzień, trzeba wykupić pakiet dostępowy. Do tego trzeba doliczyć wydatki związane z naliczaniem impulsów przez TP SA.

Od końca lutego firma Internet Data Systems (IDS) proponuje amatorom Internetu możliwość dodzwonienia się do sieci przez własny numer dostępowy — 0 20 92 74 — bez konieczności korzystania z numeru ogólnopolskiego TP SA.

— Proponujemy dodzwaniany dostęp do sieci za pośrednictwem łącza dial-up. Transmisja danych odbywa się przez sieć tranzytową Ebone, która umożliwia bardzo szybki transfer danych — zapewnia Ilona Fedorowicz, dyrektor ds. promocji w firmie IDS.

Z oferty IDS mogą korzystać użytkownicy Internetu. Internet Data Systems nie pobiera od użytkowników opłat, ale tylko między godz. 18.00 a 7.30 oraz w weekendy.

— Osoby, które chcą korzystać z naszego numeru dostępowego w innych godzinach, muszą się liczyć z koniecznością wykupienia pakietu dostępowego. Obejmuje on oprócz połączenia z Internetem łączem komutowanym, także skrzynkę pocztową z możliwością umieszczenia na serwerze własnej strony WWW. Pakiet kosztuje 50 lub 80 zł miesięcznie. W przypadku droższego, tranzyt odbywa się przez sieć Ebone — dodaje Ilona Fedorowicz.

Fakt, że IDS nie pobiera od internautów opłat w godzinach wieczornych i nocnych, nie oznacza, że mogą oni korzystać z sieci za darmo. Należności za impulsy nalicza bowiem operator telekomunikacyjny (TP SA). Połączenie z numerem dostępowym odbywa się za pośrednictwem modemu — V.90. TP SA taryfikuje połączenie z numerem IDS tak samo jak z własnym numerem dostępowym — 0 20 21 22. Usługa dostępowa firmy IDS jest obecnie dostępna na terenie większości byłych województw. W przygotowaniu jest przyłączenie kolejnych węzłów telekomunikacyjnych — w Legnicy i Lublinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / IDS ma własny numer dostępowy