IDS Scheer zasłużył na mocną przecenę

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-10-2006, 00:00

IDS Scheer, niemiecki doradca informatyczny, zaskoczył inwestorów informacją o obniżeniu prognozy finansowej. Reakcją była wyprzedaż akcji i przecena sięgająca momentami ponad 12 proc. Nic dziwnego — jeszcze 3 sierpnia IDS Scheer zwiększał szacunki wyników. Wczoraj tłumaczył, że został zmuszony do weryfikacji planów finansowych opóźnieniami kilku istotnych projektów i zmianami w spółce. Wycena rynkowa firmy z Saarbrucken spadła do 458 mln EUR. Do poniedziałku stopa zwrotu z tej inwestycji i tak nie była najlepsza. Wynosiła tylko 5,5 proc.

Firma ocenia, że jej tegoroczne przychody wzrosną jedynie o 8 proc., do 318 mln EUR. Z kolei zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją liczony jako procentowy udział w odniesieniu do sprzedaży ma się zwiększyć o 9-10 proc. Wcześniejsze szacunki spółki zakładały wzrost o odpowiednio 10-11 i 12 proc.

W trzecim kwartale zysk Ebita IDS Scheer spadł do 4,2 mln EUR z 8,3 mln rok wcześniej, przy wzroście przychodów o 5 proc., do 80,3 mln EUR. Wśród kluczowych klientów IDS są tacy rynkowi potentaci, jak Deutsche Telekom i Deutsche Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu