Idzie do więzienia za zabicie kota

DI, PAP
26-11-2009, 13:51

Karę pół roku pozbawienia wolności, bez zawieszenia, za brutalne zabicie kota wymierzył w czwartek Czesławowi M. sąd w  Świeciu nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie). Sąd uznał go za recydywistę, bo  skazany odsiadywał wcześniej wyrok za znęcanie się nad rodziną.

Wyrok jest zgodny z wnioskiem złożonym przez prokuraturę, która zaskarżyła wcześniejszą decyzję w tej sprawie.

W maju sąd wymierzył Czesławowi M. karę 10 miesięcy prac społecznych. Prokuratura uznała, że kara jest zbyt łagodna i domagała się dla Czesława M. kary pół roku więzienia bez zawieszenia.

Do znęcania się nad kotem i jego zabicia doszło na posesji Czesława M. Mężczyzna kilkukrotnie uderzył głową zwierzęcia o ścianę, a następnie uciął mu głowę, bo jak tłumaczył, kot "zabrudził mu kanapę".

Sąd podzielił opinię prokuratury, że tylko dotkliwa kara skłoni Czesława M. do przestrzegania prawa. Jak podkreślono w uzasadnieniu wyroku, dopuścił się on bestialskiego zachowania wobec zwierzęcia zaledwie kilka lat po odsiedzeniu kary 1,5 roku więzienia za znęcanie się nad żoną.

Czesława M. nie było w sądzie w trakcie ogłaszania decyzji sądu. Wyrok jest nieprawomocny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Idzie do więzienia za zabicie kota