“Idzie drugie spowolnienie”

MD
opublikowano: 05-10-2009, 13:45

Prezes HSBC Michael Geoghegan jest przekonany o nadejściu drugiej fali spowolnienia, dlatego nie pozwoli największemu europejskiemu bankowi na zbytnią ekspansję, aby uniknąć późniejszych strat.

W wywiadzie dla The Financial Times Geoghegan powiedział, że spodziewa się iż droga wychodzenia gospodarki z kryzysu będzie przypominała „W”, a nie „V”. 

- Jeśli mam rację, musimy być bardzo ostrożni, aby nie zwiększyć bilansu zbyt szybko i nie narazić się później na odpisy. Uważam, abyśmy nie rośli za szybko – powiedział. 

Geoghegan nie podziela optymistycznych głosów, anonsujących zbliżanie się końca kryzysu.

- Nie jestem przekonany tak jak inni, że najgorsze już za nami. Rzeczywistość jest taka, że zyski mocno spadną – powiedział. 

Geoghegan zdecydował niedawno o przeniesieniu centrali banku do Hongkongu, aby być bliżej chińskiego rynku, gdzie widzi duże możliwości. HSBC chciałoby być także pierwszą zagraniczną spółką notowaną na giełdzie w Szanghaju. Może to się stać w pierwszym półroczu przyszłego roku.

MD, ft.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane