Idziemy na wiosenne zakupy

DI
opublikowano: 07-04-2011, 00:00

Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. "Portfel PB" w ostatnich dniach przebudził się i zaczął rosnąć. Obecnie jego wartość to niemal 11,1 tys. zł. Przypomnijmy, że po odcięciu ubiegłorocznych zysków (41 proc.), które trafiły na cel charytatywny, startowaliśmy w styczniu z poziomu 10 tys. zł. Dla porównania WIG, który jest naszym punktem odniesienia, wzrósł w tym czasie o 5,3 proc.

"Portfel PB" radzi sobie całkiem nieźle. I to pomimo faktu, że jest on mocno defensywny — 39 proc. stanowi gotówka. Wybicie WIG20 z 5-miesięcznej konsolidacji w ostatnich dniach poprawiło nasze nastroje i zwiększyło apetyt na ryzyko. Stąd decyzja o zakupach.

Przeszukując forum pb.pl natknęliśmy się na kilka wpisów internautów, zachęcających do zainteresowania się spółką ze stajni Romana Karkosika. Chodzi o Impex-metal. Argumentów "za" jest kilka.

Po pierwsze — mocne fundamenty. Impexmetal działa w branży metali niezależnych. A te ostatnio drożeją w oczach. Nie powinno to pozostać bez wpływu na wyniki finansowe, a zwłaszcza marże. Dostrzegają to analitycy. DI BRE Bank, w raporcie z 18 marca, rekomenduje "kupno" akcji, które wycenia na 5,9 zł. Eksperci zwracają uwagę na tegoroczną prognozę Boryszewa, która "wskazuje na wysoki wynik Grupy Impexmetal" oraz możliwą dywidendę z zysku za 2010 rok.

Pozytywne sygnały wysyła też analiza techniczna. Impexmetal to jeden z kandydatów na "wiosenną techniczną perełkę" wytypowaną dla "PB" przez analityków pod koniec marca.

"W połowie miesiąca kurs akcji odbił się od dolnego ograniczenia rosnącego kanału. To w połączeniu z pozytywnym układem dziennych i tygodniowych średnich (EMA) pozwala sądzić, że strona popytowa ponownie atakuje" — argumentował wtedy Piotr Neidek, analityk techniczny DI BRE Bank. Na ostatnich sesjach kurs Impexmetalu przebił psychologiczny opór przy 5 zł, który obecnie zamienił się w równie mocne wsparcie.

Na akcje Impexmetalu wydajemy 2 tys. zł. Zlecenie kupna wystawiamy na czwartkową i piątkową sesję z limitem wyższym o 2 proc. licząc od środowego zamknięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Idziemy na wiosenne zakupy