Ifo: pogorszenie nastrojów w niemieckiej branży motoryzacyjnej

opublikowano: 03-03-2023, 09:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Instytut ekonomiczny Ifo poinformował o wyraźnym pogorszeniu nastrojów w branży motoryzacyjnej, kluczowej dla gospodarki Niemiec, donosi Reuters.

Ifo ogłosił w piątek, że wskaźnik oceny sytuacji biznesowej spadł w branży motoryzacyjnej w lutym do 6,0 pkt. W styczniu wynosił 12,5 pkt. Pogorszyła się także ocena perspektyw producentów gdzie wskaźnik spadł do 2,8 pkt. W styczniu sięgał 21,4 pkt.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Oliver Falck z Ifo zauważył, że to iż producenci aut oceniają swoją obecną sytuację jako dużo gorszą niż miesiąc wcześniej to skutek przede wszystkim słabego popytu. Ten z koli wynika z niepewności dotyczącej cen energii elektrycznej, a także pogłosek o jej racjonowaniu dla ładujących auta. Falck zwrócił uwagę, że w przeciwieństwie do producentów, dostawcy branży motoryzacyjnej ocenili swoją sytuację w lutym jako lepszą niż w styczniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane