IFS przybliża arkana cyfrowej transformacji i nagradza jej liderów

Partnerem publikacji jest IFS
opublikowano: 15-06-2022, 12:52
aktualizacja: 22-06-2022, 14:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Konferencja IFS Connect 2022 zorganizowana w Łodzi w dniach 8-9 czerwca była dla przedsiębiorców z różnych branż okazją do poznania nowych rozwiązań z dziedziny technologicznej transformacji biznesu. W trakcie imprezy po raz pierwszy przyznano również nagrody IFS Business Transformation Awards, dla najbardziej innowacyjnych spółek na rynku wykorzystujących aplikacje IFS.

W trakcie konferencji IFS Connect 2022 odbyła się debata pt. „Jak teraźniejszość kreuje przyszłość" przedstawiciele polskiego biznesu dyskutowali o aktualnych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką i o tym co nas czeka w przyszłości. Jednym z kluczowych problemów, z którymi mierzyli się w ostatnich latach polscy przedsiębiorcy, była bez wątpienia pandemia COVID-19, która zmusiła firmy do pracy zdalnej.

Podczas IFS Connect 2022 po raz pierwszy przyznano nagrody IFS BusinessTransformation Awards w pięciu kategoriach: Lider transformacji biznesowej, Innowacyjny biznes, Partnerstwo technologiczne 30-lecia, Architekt cyfryzacji branżowej oraz Technologia dla przyszłości.

Nowe modele pracy

- W czasie pandemii nauczyliśmy się używać innowacyjnych narzędzi do pracy zdalnej, co wcześniej nie zawsze nam się udawało. Z narzędzi tych korzystamy nieprzerwanie do dzisiaj i tak to już zostanie, pomimo końca COVID-u – powiedział Grzegorz Mikucki, dyrektor informatyki, Ceramika Paradyż.

IFS jest naszym partnerem strategicznym od ponad 20 lat. Nie jest tylko dostawcą naszego software’u, ale oferuje również niezbędne know-how.

Karolina Manikowska
Workplace & Marketing Director w firmie Nowy Styl

- Sukcesem Grupy TAURON, zaangażowania pracowników i wieloletnich inwestycji było to, że z dnia na dzień prawie dziesięć tysięcy pracowników pracowało mogło wykonywać swoje obowiązki w trybie pracy zdalnej – dodał Leszek Chwalik, wiceprezes zarządu TAURON Obsługa Klient.

Nowy Styl, firma operująca w branży biurowej obawiała się, że nowy model pracy może stanowić ogromne wyzwanie dla przedsiębiorstwa.

- Pandemia była dla nas największym wyzwaniem. Na początku pojawiło się pytanie, czy biura są jeszcze w ogóle potrzebne. Jednakże szybko pracownicy, a przede wszystkim pracodawcy zrozumieli, że aby budować poczucie przynależności i lojalność pracowników, biura są jednak niezbędne – opowiadała Karolina Manikowska, Workplace & Marketing Director w firmie Nowy Styl.

Eksperci zwrócili uwagę, że jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed polską gospodarką w najbliższych dekadach jest nadążenie za światowymi trendami w zakresie transformacji energetycznej.

- Inwestujemy w zieloną energię m.in. farmy wiatrowe, fotowoltaiczne czy elektrownie wodne ale na tym nie koniec stale poszukujemy nowych rozwiązań, źródeł. Jesteśmy uczestnikiem rządowego programu transformacji sektora energetycznego – powiedział Leszek Chwalik, wiceprezes zarządu TAURON Obsługa Klient.

Wszystkie te wyzwania sprawiają, że coraz większe znaczenie ma wykorzystywanie nowoczesnych technologii przez przedsiębiorstwa.

- Przykładem jest wirtualna rzeczywistość, która umożliwia zaprojektowanie biura w obrazie 360°. Możemy za pomocą telefonu i okularów znaleźć się w takiej przestrzeni. Jest to szczególnie istotne dla klientów, by mogli lepiej zrozumieć, jak dana przestrzeń wygląda w rzeczywistości – opowiedziała o technologiach wykorzystywanych w branży biurowej Karolina Manikowska.

- Nasze produkty można zobaczyć nie tylko na stronach internetowych, ale również w salonach firmowych. Mamy dostępne specjalne narzędzia, które pozwalają naszym klientom wizualizować, jak nasze wyroby będą wyglądać na ścianie – dodał Grzegorz Mikucki.

System IFS pozwala nam podejmować szybsze i lepsze decyzje.

Grzegorz Mikucki
dyrektor informatyki, Ceramika Paradyż

- Skupiamy się na transformacji cyfrowej, w sensie technologii, wykorzystujemy technologie umożliwiające automatyzację procesów, która ułatwia, optymalizuje pracę naszym pracownikom. Ważne jest też, ze w dobie globalnej cyfryzacji chcemy przygotować nasze koleżanki i kolegów do użycia tych nowych technologii. Rozwiązania, które dostarczamy, są i mają być coraz łatwiejsze i przyjazne użytkownikowi. — powiedział Leszek Chwalik.

Gala IFS Business Transformation Awards

Podczas tegorocznej gali IFS Connect 2022 po raz pierwszy w historii przyznano nagrody IFS Business Transformation Awards w pięciu różnych kategoriach.

Pierwsze wyróżnienie „Lider transformacji biznesowej” otrzymała firma NOWY STYL. Ceramika Paradyż zwyciężyła w kategorii „Innowacyjny biznes”. Statuetkę za „Partnerstwo technologiczne 30-lecia” otrzymał TAURON, który od 1992 r. współpracuje z firmą IFS. Kolejną kategorią był „Architekt cyfryzacji branżowej”, w której zwyciężyła Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. Nagrodę w ostatniej kategorii „Technologia dla przyszłości„ wręczono firmie z branży izolacyjnej NGK Ceramics Polska.

- Serdecznie dziękuję za udział w naszej konferencji. Jestem bardzo wdzięczny za dzisiejsze rozmowy i pozytywny feedback z Waszej strony - dotyczący dzisiejszego wydarzenia i współpracy z IFS – powiedział w czasie rozdania nagród Marek Głazowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane